info@plaadimehed.ee
+372 505 6208
Aurusaunade plaatimine
  Vannitubade plaatimine
  Basseinide plaatimine
  Aurusaunade plaatimine
  Tööstusalade plaatimine
  Looduskivitööd
  Rõdude plaatimine

Aurusaunade plaatimine

Aurusaun on soojust andvate seinte ja kivipingiga moodne saunaruum, kus pole kerist ega kasevihta. Aurusauna puhul tekitatakse aurukatlas üleküllastunud veeaur, mis juhitakse torude kaudu sauanaruumi. See saun on oma olemuselt kerge, mahe ja niisutava toimega. Tavasaunaga sarnaselt kutsub ka aurusaun esile higistamise. Aurusaun toimib kõige efektiivsemalt temperatuurivahemikus + 43 - + 46 °C, kusjuures õhuniiskus peaks kindlasti ületama 100%.

Aurusaunas olija on pidevalt pilve sees, sest auru lisandub katkematult. Selleks on vaja tõhusat generaatorit, täpset juhtimissüsteemi ning aurukindlat ruumi, et vältida ümbritseva ruumi muutumist tilgamereks. Seega tuleb aurusauna ehitamine ja plaatimine planeerida selliselt, et ruumi seinad, laed ja põrandad saaksid vee- ja aurukindlad. Vastasel juhul võivad tulevikus kahjustada saada hoone ülejäänud osad.

Enne hüdroisolatsioonikihi paigaldust tuleks pinnad eelnevalt vajadusel tasandada, lasta kuivada täielikult ja seejärel puhastada pinnad tolmust ja lahtistest osakestest. Aluspind peab olema stabiilne ja piisava kandevõimega.Ilma poorideta kihi saamiseks tuleb sulgeda kahanemispraod, augud ja vigastatud kohad. Seejärel pinnad krunditakse, paigaldatakse nurkadesse, torude läbiviikudele jm ühenduskohtadele tihenduslindid ja kantakse peale hüdroisolatsioonivõõbaga aluskiht.

Järgnevalt tuleb peale kanda aurusauna puhul olulisim komponent - aurutõke. See on vedel sünteetiline suspensioon, mis kuivades moodustab elastse veeauru mõju eest efektiivselt kaitsva kile. Aurutõkke peale tuleb kanda veel täiendav hüdroisolatsioonikiht, lasta kuivada ja ruum ongi plaatimiseks ette valmistatud.

Aurusaunade plaatimine peab toimuma kõrge elastsusega plaadiseguga. Oluline on jälgida, et plaadi tagakülg oleks korralikult seguga kaetud. Vuukimiseks tuleb kasutada elastset vuugisegu, elastsed vuugid (põranda-seina ja seina-seina nurgad) täidetakse sanitaarsilikooniga.


Plaadimehed OÜ aitab kõigi eelpool nimetatud plaatimistööde osas nõu ja jõuga.
Töö hinnangulise maksumuse teadasaamiseks küsi hinnapakkumist.

Tulemuslik aurusaunade plaatimine eeldab professionaalseid vahendeid ning seetõttu kasutame tingimustesse sobivaid ja kvaliteetseid materjale. Tehtud tööle anname garantii.

Vaata Plaadimehed OÜ tehtud tööde pilte GALERIIST.

Vaata ka teisi meie poolt pakutavaid teenuseid:

avaleht - plaatimine ja plaatimistööd

KÜSI HINNAPAKKUMIST